Nastávající akce

 

závěrečná vědecká konference

20. května 2019 v Dráždanech

files/Programmflyer_CZ.pdf

 

Proběhlé akce

 

3. Setkání projektových partnerů

Třetí setkání partnerů se koná 27. dubna v Lipsku.

 

1. skupinová diskuse na radnici v Olbernhau 4. dubna 2017

V tento den se na radnici v Olbernhau od 17 do 19 hodin konala skupinová diskuse se čtyřmi účastníky. Cílem diskuse, která se konala s účastníky, bylo poznat rozdílné názory a pohledy na životní podmínky v sasko-českém pohraničí (k tomu patří i kvalita ovzduší). Získané informace chtějí vědci využít při dotazech obyvatelstvu.

 

Den otevřeného měřicího kontejneru 25. února 2017 od 11:00 do 14:00 hodin na Festwiese v Deutschneudorfu.

Návštěvníci se v den otevřených dveří mohli dozvědět jak pracuje měřicí stanice, která se od 24. ledna 2017 nachází na Festwiese v Talstraße v Deutschneudorfu.

 

Jednání pracovních skupin: Zdravotní dopady, 18. ledna 2017

Projektoví partneři projednali v Drážďanech finální podobu dotazníku pro pacienty a diskutovali o tzv. focusgroups (kulatých stolech). Kromě toho proběhla diskuse na téma telefonické ankety mezi obyvateli.

 

2. Setkání projektových partnerů

Druhé setkání projektových partnerů se konalo 14. prosince 2016 v Drážďanech - Pillnitz.  Pracovní skupiny představily právě probíhající aktivity. Vedoucí projektu měl připravena především administrativní témata, jako například zprávu o pokroku projektu a informace o vyčerpaných finančních prostředcích. 

 

Informační večer v Olbernhau 27. října 2016 v jednacím sále radnice

Zaměstnanci saských projektových partnerů představili program měření pro dokumentaci zápachových epizod a škodlivin v ovzduší občanům zajímajícím se o toto téma (zdroj: Freie Presse).

 

Foto: Tilo Arnhold, TROPOS 

Zde si lze stáhnout prezentaci Prof. Alfreda Wiedensohlera, Martiny Strakové a Anji Mannewitz. files/Infoabend-Olbernhau.pdf 

 

Jednání pracovních skupin: Zdravotní dopady, 21. září 2016

Setkání v Drážďanech bylo využito k diskusi o programu probandů, dotazníkovém šetření mezi pacienty ve zkoumané oblasti a o plánovaných skupinových diskusích.

 

Jednání pracovních skupin: Zápachové epizody a škodliviny v ovzduší, 8. září 2016

Projektoví partneři diskutovali v Drážďanech - Pillnitz o programu měření pro dokumentaci zápachových epizod a škodlivin v ovzduší. Byl projednán program probandů pro hodnocení vyskytujících se zápachových epizod, iontový mobilitní spektrometr („pachový radar“) pro identifikaci zdrojů zápachu, analýzy bioaerosolů a ekotoxikologické testy. Měření, včetně měření ultrajemných (tedy nejmenších) částic, budou probíhat v Lomu a Deutschneudorfu.

 

1. Setkání projektových partnerů

Zahajovací setkání projektových partnerů v projektu OdCom se konalo 20. června 2016 v Ústí nad Labem.  Kromě vědeckých témat (zápachy, škodliviny v ovzduší a zdraví) byla projednána také opatření práce s veřejností a formální aspekty projektové práce (např. Zprávy o postupu projektu).

FaLang translation system by Faboba
Partner