ZÁVĚREČNÁ VĚDECKÁ ZPRÁVA 

files/ZÁVĚREČNÁ_VĚDECKÁ_ZPRÁVA.pdf

 

ZÁVĚREČNÁ VĚDECKÁ ZPRÁVA - SOUHRN

files/Zusammenfassung.pdf 

Novinky

Setkání pracovní skupiny zdravotního působení 17. května 2017

Během jarního setkání epidemiologické pracovní skupiny bude projednáván průzkum populace, jakož i další postup při dotazování pacientů.

3. Setkání partnerů projektu

Třetí setkání partnerů projektu se uskutečnilo 27. dubna 2017 v Lipsku v Lebnitzově ústavu pro výzkum troposféry e.V. Na tomto mítinku jednotliví partneři projektu představili své první výsledky měření zápachů a škodlivin v ovzduší v zimním období 2017. Tyto výsledky byly posléze společně diskutovány. Byl projednáván i další postup v epidemiologických dílčích studiích. Setkání pracovních skupin epidemiologie, jakož i pracovní skupiny zápach a škodliviny v ovzduší se uskuteční záhy.

 

Instalace měřicího kontejneru v Deutschneudorfu, 24. ledna 2017

Dne 24.1.2017 byla instalována měřicí stanice v Deutschneudorfu v ulici Talstraße. Po dobu trvání projektu OdCom byly do měřicího přívěsu instalovány četné měřicí přístroje, které pravidelně měří údaje, které lze později vyhodnotit.

Instalace měřicí stanice v Deutschneudorfu (zdroj: http://www.freiepresse.de/LOKALES/ERZGEBIRGE/MARIENBERG/Pruefgeraet-wird-heute-aufgestellt-artikel9817564.php

 

Start programu probandů

Dne 1. ledna 2017 byl zahájen program probandů. Po dobu dvou zim budou školené osoby z Krušnohoří každý den posuzovat zápach. Do deníku budou zaznamenávat 1) kdy a kde se zápach vyskytl a 2) zda se u nich během období zápachu vyskytly zdravotní obtíže. Během zápachové epizody navíc probandi naplní kanystr vzduchem. Tento vzduch je následně analyzován v laboratoři.

 

FaLang translation system by Faboba
Partner